Informacje z serwisu aptekidyżurne.pl
Kategorie: Wszystkie | Aktualności
RSS

Aktualności

wtorek, 13 lipca 2010

Udało się! :)

Mamy już w bazie danych apteki z całej Polski. Pozostaje nam teraz aktualizacja i rozbudowywanie bazy i samej wyszukiwarki o nowe dane i funkcjonalności. Efekt naszej kilkumiesięcznej pracy to kompletna baza aptek licząca na chwilę obecną ponad 11 tysięcy aptek.

Oddajemy wam do dyspozycji kompletną wyszukiwarkę i mapę aptek. Zainteresowanych umieszczeniem wyszukiwarki na swoich stronach, zapraszamy do skorzystania z wcześniej udostępnionego API.

 

wtorek, 09 lutego 2010

Niestety przełom roku zaskoczył nas ilością obowiązków, w związku z czym zabrakło mocy przerobowych na zaplanowane prace przy dyżurach aptek - nad czym bardzo ubolewamy. Udało nam się na szczęście wygospodarować troszkę czasu i wprowadziliśmy kilka szlifow i zmian.

Przede wszystkim, co widać od razu gołym okiem, zaprowadziliśmy porządek w interfejsie. Strona główna strony została odchudzona o stare newsy, które i tak już wylądowały na tym blogu. Wyrzuciliśmy też inne zbędne, albo jeszcze nieczynne elementy interfejsu. Została właściwie tylko wyszukiwarka, kilka linków i podstawowe zakładki.

Największą zmianą, chociaż niekoniecznie dla wszystkich zauważalną jest całkowita przebudowa algorytmu wyliczającego odległość pomiędzy wpisanym adresem a aptekami. Udało się całkowicie (mamy taką nadzieję) wyeliminować błędne wyszukania i już historie z cyklu "szukam: apteki całodobowe w Warszawie, a pokazują mi się apteki dyżurne w Poznaniu" nie mają prawa się zdarzyć. Co więcej algorytm powinien działać zdecydowanie szybciej. Gdyby jednak, ktoś zauważył jakieś "rodzynki" - proszę nas niezwłocznie o tym poinformować.

W najbliższym czasie powinny też pojawić się 2 kolejne województwa.

20:15, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 listopada 2009

Wiem że analizowanie popularności przeglądarek bazując na statystykach odwiedzin tylko jednej strony zupełnie nie ma sensu. Nie mniej jednak to, co zobaczyłem w podpiętych do naszych dyżurów aptek, Google Analytics uradowało mnie niezmiernie. Już od dłuższego czasu procentowy udział Firefox'a i Internet Explorer'a był zbliżony, jednak nasze dyżury aptek częściej są oglądane z przeglądarki spod znaku ognistego liska.

Przeglądarki

Oby tak dalej. Mam nadzieję, że dożyjemy kiedyś takich czasów, kiedy IE będzie stanowił jakiś mały procent, a Firefox i Safari staną się standardem - bo już teraz te standardy wyznaczają.

22:36, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 listopada 2009

Mając na uwadze sugestie naszych użytkowników Marcin siadł, pomyślał, przeanalizował i po kolejnej nieprzespanej nocy mamy 2 nowe funkcje w serwisie aptekidyżurne.pl.

Nowe funkcje serwisi aptekidyżurne.pl

Primo:  pod listą wyników, która potrafi zawierać naprawdę dużo aptek, pojawiło się stronicowanie. W tej chwili jednocześnie prezentowane jest 5 wyników na raz. Mamy nadzieję, że teraz zdecydowanie łatwiej będzie przeglądać wyniki na mapie (nie ma potrzeby przewijania, i mapa nie wyjeżdza poza widoczny obszar strony).

Secundo: każda apteka w bazie dostała swoją osobistą stronę i śliczny unikalny URL. W tej chwili każda apteka może bezpośrednio linkować do naszego serwisu, mając pewność że na mapce pokaże się tylko ona jedna :). Adresy mają postać:

http://aptekidyżurne.pl/apteka/nazwa,miasto,ulica-i-numer-lokalu

np. http://aptekidyżurne.pl/apteka/pod-roza,warszawa,grzybowska-39

Jak widać staramy się żeby nasza wyszukiwarka rozwijała się jak tylko czas nam na to pozwala. To chyba tyle - idę po kawę dla Marcina... ;)

09:31, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 listopada 2009

Po zaledwie 9 dniach istnienia serwisu aptekidyżurne.pl zanotowaliśmy pierwszy 1000 odwiedzin na stronie. Dziękujemy Wam wszystkim za zainteresowanie i nadsyłane uwagi. Utwierdza nas to w przekonaniu, że robimy coś fajnego i potrzebnego. Dobrze, że jutro dzień wolny - możemy uczcić nasz mały "sukces" :)

Pierwszy tysiąc odwiedzin

18:14, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009

Jak się okazało, stare API do mapek Google nie radzi sobie z naszymi rodzimymi domenami, a w szczególności z naszą "aptekidyżurne.pl". Problem z domenami IDN (Internationalized Domain Name) jest ogólnie znany i zgłoszony jako problem do Google. Na szczęście najnowsze API (ver. 3) jest już wolne od tego problemu. Miło nam zatem poinformować, że serwis aptekidyżurne.pl korzysta już z najnowszej dostępnej wersji Google Maps API.

20:15, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009

Apteki dyżurne - forum sugestii

Pomimo tego, iż nasze aptekidyżurne maja dopiero tydzień, dostajemy od Was dużo uwag, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystkie, zarówno te krytyczne jak i pozytywne są dla nas bardzo istotne i pomagają w ulepszaniu serwisu. Żeby ułatwić i uporządkować dodawanie nowych uwag, udostępniliśmy na stronie forum sugestii.

Na stronie dostępny jest też formularz, za pomocą którego możecie bezpośrednio dodawać uwagi do forum. Zapraszamy i czekamy na uwagi i propozycje. W końcu serwis robimy właśnie dla Was... :)

 

17:39, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »

Przeglądając i analizując statystyki odwiedzin naszej wyszukiwarki aptek, okazało się, że przeważająca ilość wejść na stronę jest porzez hasło "dyżury aptek". Żeby jeszcze łatwiej i szybciej można było znaleść apteki w Waszej okolicy, podpięliśmy nową domenę www.dyżuryaptek.pl. W tej chwili na apteki dyżurne można trafić poprzez 3 adresy:

  • www.aptekidyzurne.pl - pierwszy i podstawowy adres serwisu
  • www.aptekidyżurne.pl - domena z "polskimi znaczkami", podpięta po celnej uwadze jednego z gości serwisu
  • www.dyżuryaptek.pl - najnowszy adres, będący wynikiem analizy statystyk serwisu
13:28, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »