Informacje z serwisu aptekidyżurne.pl
Kategorie: Wszystkie | Aktualności
RSS
niedziela, 29 listopada 2009

Wiem że analizowanie popularności przeglądarek bazując na statystykach odwiedzin tylko jednej strony zupełnie nie ma sensu. Nie mniej jednak to, co zobaczyłem w podpiętych do naszych dyżurów aptek, Google Analytics uradowało mnie niezmiernie. Już od dłuższego czasu procentowy udział Firefox'a i Internet Explorer'a był zbliżony, jednak nasze dyżury aptek częściej są oglądane z przeglądarki spod znaku ognistego liska.

Przeglądarki

Oby tak dalej. Mam nadzieję, że dożyjemy kiedyś takich czasów, kiedy IE będzie stanowił jakiś mały procent, a Firefox i Safari staną się standardem - bo już teraz te standardy wyznaczają.

22:36, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 listopada 2009

Analizując statystyki, przeróżne zestawienia i wykresy podpięte pod apteki dyżurne, zauważyliśmy ciekawą rzecz dotyczącą odwiedzin, a ściślej mówiąc godzin odwiedzin na naszej stronie.

Oczywiście żadną niespodzianką nie było to, że w ciągu tygodnia (poniedziałek - czwartek) najwięcej odsłon jest koło godziny 20.00, czyli jak większośc aptek faktycznie się zamyka. Również nie zaskoczył nas fakt że w piątki szczyt ten rozkłada się na troszkę dłuższy okres, bo pomiędzy godzinami 19.00 - 21.00 (niemniej jest to ciekawe zjawisko). Soboty też prezentują się mniej więcej zgodnie z przewidywaniami, kiedy to po godzinie 13.00 obłożenie przez większość popołudnia i wczesnego wieczora jest na stałym poziomie.

Największą niespodzianką okazała się niedziela. Co można robić w niedzielę rano? Każdy od razu pomyśli - SPAĆ. A tutaj niespodzianka - nasza wyszukiwarka aptek przeżywa prawdziwe oblężenie z samego rana. Poniżej wykresy z kolejnych 3 niedziel. Po co Polakom apteki w niedziele o świcie...? Pozostawiam to waszym domysłom. ;)

Wykresy niedzielnych odwiedzin

14:48, aptekidyzurne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 listopada 2009

Mając na uwadze sugestie naszych użytkowników Marcin siadł, pomyślał, przeanalizował i po kolejnej nieprzespanej nocy mamy 2 nowe funkcje w serwisie aptekidyżurne.pl.

Nowe funkcje serwisi aptekidyżurne.pl

Primo:  pod listą wyników, która potrafi zawierać naprawdę dużo aptek, pojawiło się stronicowanie. W tej chwili jednocześnie prezentowane jest 5 wyników na raz. Mamy nadzieję, że teraz zdecydowanie łatwiej będzie przeglądać wyniki na mapie (nie ma potrzeby przewijania, i mapa nie wyjeżdza poza widoczny obszar strony).

Secundo: każda apteka w bazie dostała swoją osobistą stronę i śliczny unikalny URL. W tej chwili każda apteka może bezpośrednio linkować do naszego serwisu, mając pewność że na mapce pokaże się tylko ona jedna :). Adresy mają postać:

http://aptekidyżurne.pl/apteka/nazwa,miasto,ulica-i-numer-lokalu

np. http://aptekidyżurne.pl/apteka/pod-roza,warszawa,grzybowska-39

Jak widać staramy się żeby nasza wyszukiwarka rozwijała się jak tylko czas nam na to pozwala. To chyba tyle - idę po kawę dla Marcina... ;)

09:31, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 listopada 2009

Dzisiaj zaktualizowaliśmy bazę naszej wyszukiwarki aptek o nową porcję aptek z województwa Podlaskiego. W tej chwili w bazie znajduje się juz ponad 3 tysiące aptek, a my pracujemy nad kolejnym importem. Mam nadzieje, że na kolejne apteki nie będziecie musieli długo czekać.

Poniżej linki do szybkiego wyszukania aptek w konkretnych miastach:

  • Apteki Augustów
  • Apteki Suwałki
  • Apteki Łomża
  • Apteki Białystok
  • i wiele innych :)
11:09, aptekidyzurne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 2009

Ciągle w fazie beta a zainteresowanie serwisem aptekidyżurne.pl rośnie. Dostaliśmy kilka pozytywnych opinii w serwisie powebkach.pl, po "upublicznieniu" się w serwisie startups.pl zrobiła się całkiem ciekawa dyskusja na antywebie, gdzie musieliśmy się nawet troszkę "tłumaczyć". A teraz zostaliśmy opisani przez Sajgona i rozłożeni na czynniki pierwsze jako przykład "wyspecjalizowanego serwisu", przy okazji analizy zjawiska wertykalizacji. Swoja drogą ciekawy temat. Oczywiście mamy świadomość takiego zjawiska i istnienia różnych wąsko ukierunkowanych portali tematycznych, stąd przecież wiara w nasze apteki. Nie mieliśmy tylko pojęcia, że jest to już temat głębokich analiz i rozważań, ba - że ma dumnie brzmiącą nazwę "wertykalizacja" i co więcej, że jesteśmy tego doskonałym przykładem. Tak czy owak fajnie jest być dostrzeżonym :)

01:27, aptekidyzurne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 listopada 2009

Po zaledwie 9 dniach istnienia serwisu aptekidyżurne.pl zanotowaliśmy pierwszy 1000 odwiedzin na stronie. Dziękujemy Wam wszystkim za zainteresowanie i nadsyłane uwagi. Utwierdza nas to w przekonaniu, że robimy coś fajnego i potrzebnego. Dobrze, że jutro dzień wolny - możemy uczcić nasz mały "sukces" :)

Pierwszy tysiąc odwiedzin

18:14, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009

Jak się okazało, stare API do mapek Google nie radzi sobie z naszymi rodzimymi domenami, a w szczególności z naszą "aptekidyżurne.pl". Problem z domenami IDN (Internationalized Domain Name) jest ogólnie znany i zgłoszony jako problem do Google. Na szczęście najnowsze API (ver. 3) jest już wolne od tego problemu. Miło nam zatem poinformować, że serwis aptekidyżurne.pl korzysta już z najnowszej dostępnej wersji Google Maps API.

20:15, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009

Apteki dyżurne - forum sugestii

Pomimo tego, iż nasze aptekidyżurne maja dopiero tydzień, dostajemy od Was dużo uwag, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystkie, zarówno te krytyczne jak i pozytywne są dla nas bardzo istotne i pomagają w ulepszaniu serwisu. Żeby ułatwić i uporządkować dodawanie nowych uwag, udostępniliśmy na stronie forum sugestii.

Na stronie dostępny jest też formularz, za pomocą którego możecie bezpośrednio dodawać uwagi do forum. Zapraszamy i czekamy na uwagi i propozycje. W końcu serwis robimy właśnie dla Was... :)

 

17:39, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »

Przeglądając i analizując statystyki odwiedzin naszej wyszukiwarki aptek, okazało się, że przeważająca ilość wejść na stronę jest porzez hasło "dyżury aptek". Żeby jeszcze łatwiej i szybciej można było znaleść apteki w Waszej okolicy, podpięliśmy nową domenę www.dyżuryaptek.pl. W tej chwili na apteki dyżurne można trafić poprzez 3 adresy:

  • www.aptekidyzurne.pl - pierwszy i podstawowy adres serwisu
  • www.aptekidyżurne.pl - domena z "polskimi znaczkami", podpięta po celnej uwadze jednego z gości serwisu
  • www.dyżuryaptek.pl - najnowszy adres, będący wynikiem analizy statystyk serwisu
13:28, aptekidyzurne , Aktualności
Link Dodaj komentarz »